Masaż balijski Gdańsk i Pruszcz Gdański
Masaż balijski należy do jednych z najbardziej odstresowujących i relaksujących masaży orientalnych. Przeprowadza się go z użyciem aromaterapeutycznych olejków. Masaż balijski łączy w sobie elementy akupresury, ajurwedy, refleksoterapii, a także aromaterapii. Jest masażem intensywnym, który dociera do najgłębszych partii mięśni i stymuluje ich pracę.
Masaż balijski poprawia krążenie krwi, odstresowuje, pomaga zlikwidować bóle głowy, rozluźnia, a dodatkowo nawilża i pielęgnuje skórę.
Masaż balijski jest idealny dla osób, które cierpią na bezsenność, prowadzą siedzący i stresujący tryb życia, a także czują, że ich ciało potrzebuje odprężenia.
Masaż balisjki - historia
Masaż balijski jest masażem o bardzo bogatej historii, pochodzącym z Indonezji, a konkretnie z wyspy Bali, która uznawana jest za magiczną. Według legendy, sztukę wykonywania masażu balijskiego przekazała bogini piękna, bogactwa i szczęścia – Lakshmi. Podczas tego zabiegu ramiona bogini odgrywały bardzo ważną rolę. Na początku wykorzystywano techniki balijskie i jawajskie, które obejmowały głębokie oddziaływanie dłoni, akupresurę, refleksologię, elementy jogi. Dzięki nim uzyskiwano starożytny i indonezyjski system uzdrawiania. Masaż ten powodował rozluźnienie głębokich mięśni i wprowadzał organizm w stan harmonii ciała, umysłu i duszy. Podczas zabiegu używano także przypraw i korzeni roślin, które miały działanie rozgrzewające i uspokajające.

Wskazania do masażu balijskiego
- migrenowe bóle głowy
- stres i przepracowanie
- problemy z układem oddechowym, alergią i astmą
- bezsenność
- reumatyzm
- częste skurcze mięśnie i ograniczoną sprawność ruchową
- kontuzje i urazy (także w ramach terapii pourazowej)
- depresja
Działanie masażu balijskiego
- redukuje negatywne emocje, napięcie, stres, trudności z koncentracją, zmiany nastroju
- przywraca stan równowagi i psychiki
- wzmacnia energię
- poprawia jakość snu, życia, nastrój i psychikę
- doskonale wpływa na bóle kręgosłupa. Mocne uciski dłoni pomagają rozluźnić napięcie mięśniowe
Jak wygląda masaż balijski?
Masaż balijski jest wykonywany w pozycji leżącej, na szerokim stole lub specjalnej macie. Podczas zabiegu korzysta się z aromaterapii poprzez użycie specjalnych olejków eterycznych i ziołowych esencji. To bardzo istotny element całego zabiegu. Zapachy eteryczne pomagają odpowiednio się zrelaksować i odprężyć. Masaż rozpoczyna się od masowania pleców, następnie rąk, nóg, brzucha i klatki piersiowej za pomocą całych dłoni. Ruchy podczas zabiegu są mocne i powolne, co powoduje głęboką stymulację tkanki mięśniowej i skórnej. Największą uwagę poświęca się szyi, karkowi i barkom. To w tych miejscach następuje uciskanie punktów energetycznych.
Masaż balijski - jak się przygotować?
Masaż balijski daje ulgę na zmęczone stawy, mięśnie i bóle kręgosłupa. Pozwala się zrelaksować, przynosi ulgę, niweluje napięcia w ciele oraz bezsenność. Ma pozytywny wpływ na wygląd skóry i jest skuteczny w walce z cellulitem. Nie wymaga specjalnych przygotowań. Warto nie jeść godzinę lub dwie przed planowanym zabiegiem. W dniu zabiegu zaleca się picie dużej ilości wody. Po wejściu do gabinetu masażu, należy zdjąć biżuterię, wyciszyć telefon komórkowy i postarać się zrelaksować. Po zabiegu warto poświęcić 15-20 minut na odpoczynek.